<<< ALTYAPI TESİSAT >>> İstanbul Kameralı Su Tesisatçısı - Mutfak, Lavabo, Banyo, Tuvalet Tıkanıklık Açma Hizmetleri - Garantili Su Kaçağı Bulma - Pimaş Açma - Petek Temizleme - Kayıp Logar Bulma İstanbul' un Tüm İlçelerine Servis Ağımız Mevcuttur.

0539 451 07 41
9May 2018
May 9, 2018

Su Kaçağı Tespiti

SU KAÇAĞI TESPİTİ

Su Kaçağı Tespiti Merkezi ile Çözüm Ortağınız Oluyoruz.

Su kaçağı tespiti merkezi adlı konuyu incelemektesiniz. Su kaçaklarının önüne geçmek mümkün değildir. Su tesisatının kaçak yapma nedenleri arasında eskimiş yıpranmış malzeme kullanımı ve yanlış kaynak yapma yani usta hatası vardır. Su kaçağı tespitinde cihaz sistemi kullanılmadığı sürece etraf kırılıp dökülmeye başlar ve yapının gereksiz kırılması durumunda onlarca masraf ile karşılaşırsınız. Altyapı su kaçağı tespiti firmamız sunduğu geniş servis ağı ile halkımıza hizmet vermekten gurur duymaktadır. Firmamız tesisat bar kontrol sistemi, dinleme sistemi, görüntüleme sistemi yanında termal kamera sistemi ile servislerini vermektedir. Sahip olduğumuz cihaz sistemi hakkında bilgiyi bölge servisleri telefonlarımızdan ulaşarak öğrenebiliriz. Gelişi güzel yapılan kırımlarda hem bulmak çok zor hem de ardında bırakacağı masraf çok olacaktır. Su kaçağı tespiti işlemi mutlaka cihaz kullanılarak yapılmalıdır. Kırmadan su kaçağı bulma sistemleri sayesinde sıradan tesisatçıların kırım yapmasına son veriyoruz gereksiz masraflara son veriyoruz. Vakit kaybetmeden su kaçağı tespit firmamızı arayarak randevu talebinde bulunabilirsiniz.

su kaçağı tespiti

su kaçağı tespiti

Su arıza bulma firması seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken bir kaç husus vardır. Su kaçağı tespiti kamera sistemleri kullanılarak yapılmalıdır.Yapılan işlemlerden fatura isteyiniz her hangi bir sorun durumunda tek dayanağınız bu belge olacaktır.

Su kaçağı tespiti için gereken cihaz kontrolleri firmamız tarafından çeşitli bulma gereçleri ile yapılmaktadır. Bu cihazlar alt konu başlığında ayrıntılı olarak verilmiştir. Cihaz kullanımı dışında diğer su kaçakları tamir yöntemi kimyasal kapatıcılardır. Su kaçağı kimyasalı kalorifer tesisatında ve gerektiği taktirde temiz su borularında kullanılabilir. Kalorifer tesisatında kombi su eksiltmesi yaşıyorsanız bizi arayarak ilaçlama yaptırabilirsiniz.

EVDE SU KAÇAĞI NASIL BULUNUR?

  • Dairede ara ara veren sızıntılar var ise bu kirli su kaçaklarına işarettir ancak istisnai bir durum var iskinin ve binanın kullanımına göre ufak bir kaçak var demektir.
  • Dairede su kullanımı yapmayın muslukları ve sifon dolum vanalarını kapatın. Su saatini kontrol edin bir müddet bekledikten sonra tekrar kontrol edin eğer rakamlarda değişiklik varsa dairede temiz su tesisatı kaçağı söz konusudur.

 

SU KAÇAĞI BULMA CİHAZLARI ;

Su kaçağı bulma cihazlarını 3 kategori şeklinde inceleyebiliriz.

  1. Temiz su için kullanılan cihazlar;

  2. su-kacagi-tespit-islemi

    su kaçağı tespiti işlemi

Su tesisatçısı, test pompaları ve özel dinleme cihazları ile su kaçağı oluşturan bölümü tespit eder. Su tesisatında iki istisna vardır buda sıcak su kaçağı tespiti bu tür kaçak oluşumları ise özel termal kamera sistemi sayesinde bulunmaktadır. İkinci istisna ise kalorifer kaçakları en belirgin özelliği ise kombi su eksiltmesi şeklinde görülmesidir çok ufak bir kaçak olduğundan gelişmiş cihazlar bile bu kaçağı çoğunlukla bulamazlar bu tür kaçaklarda kimyasal uygulama yapıyoruz. Tesisat kaçağı kapatıcı kimyasalı hava ile temas etmesi ile birlikte kapatıcı görevi görür ve deliği 24 saat içerisinde kapamaktadır. Kombi kaçaklarını garantili bir şekilde kapatan kimyasal ürünlerimizden faydalanmak için lütfen bizi arayın.

  1. Atık su kaçakları;

Kamera sistemi ile gider bağlantılarının görüntülenmesi şekline atık suların pimaş borularının gözlemlenmesini sağlayan sistemdir. Bu sistem banyoda küvet, lavabo , klozet ve çamaşır makinesinin gider borularının içinin gözlemlenmesi ile tespit edilir.

  1. İzolasyon kanalları için hangi cihazlar kullanılır?

Banyo temizliği yapıldığında kullanılan asit içeren ürünler derz kısımlarını zamanla tahrip su kaçağı oluşumlarına sebebiyet vermektedir. Gözle görülmesi zor olan bu kaçak anacak termal kamera sistemi sayesinde bulunmaktadır. Bu tür kaçaklar teras katlarında daha çok rastlanmaktadır. İyi izole edilemeyen fayans aralarından çıkan sular alt komşunun tavanında tahribatlar oluşturmaktadır.

Rating: 5.0/5. From 3 votes.
Please wait...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir